14 stycznia 2015

Pasje

Na skrzydłach z nut uciekam w krainę pas­ji i marzeń. 
Cześć wszystkim,
Dzisiaj postanowiłam, że pokażę Wam i opowiem o moich pasjach. Każdy człowiek je ma. Kwestia tego czy je rozwija. Niektórzy mają oryginalne hobby i dlatego boją się je ujawniać. Boją się, że spotka ich brak akceptacji, albo zdziwienie ze strony osoby, która się o tym dowiaduje. Nie mówię tu o zainteresowaniach odbiegających od normy. Chociaż...

"Niejaki Graham Barker jest posiadaczem największej na świecie kolekcji „kłaczków”, czyli śmieci, które znaleźć można w pępku. Barker rozpoczął ich kolekcjonowanie w 1984 r., a jego zbiór został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Wszystko zaczęło się ponoć jednej nocy w zwykłym schronisku młodzieżowym. Barker nie wiedział co z sobą zrobić, więc z nudów zaczął grzebać w pępku. Wtedy zaczął się zastanawiać, ile „kłaczków” jest w stanie wyprodukować człowiek. Uznał, że jedynym sposobem, by się tego dowiedzieć jest rozpoczęcie ich zbierania. I tak trwa to do dziś. "

Ja na szczęście nie mam takich pasji. Pierwszą, o jakiej Wam opowiem będzie rysowanie. Zaczęłam się tym interesować już w podstawówce. Początki były słabe. No w sumie jak to początki.  
Obecnie:
 "Baletnica 2014"
 "Maska 2012"
"Lana 2013"
"Praca, która wygrała konkurs ogólnopolski w 2014"
 dzisiejszy WIP :D
 "Chłopczyk na zamówienie 2014" I
"Chłopczyk na zamówienie 2014" II

Kolejną moją pasją jest pisanie wierszy. Szczerze powiedziawszy to moja nowa pasja. Odkryłam ją w sobie dopiero w tym roku. To znaczy od zawsze lubiłam pisać wiersze, ale myślałam, że mi to nie wychodzi. Niedawno zmieniłam styl i wydaje mi się, że jest lepiej.

Jesień 1939Na mym ramieniu

Ciężki karabin

A w moich myślach

Dywizjon kul

Nogi mnie niosą

Do ziemi granic

A moje serce

Rozdarte wpół.Lęku kaganiec

Dech mi odbiera

Ściskając płuca

Tak bez wytchnienia

Stoję na skraju

Ziemi a nieba

Do piekła bliżej

Lecz duszy mi żalNa moim sercu

Lęku kaganiec

Cisza, samotność

I śmierci taniec

Ręką kościstą

Życie odbiera

Chwytając krtani

Powoli umieram...Wojenna mara

Tamtej jesieni

Barwne liście

Z dziecięcych snów

Różnica jakby

Z czasoprzestrzeni

Dzielny Żołnierzu!

Kłaniam się wpół.

Fotografia, również od roku jest moim hobby. W grudniu ubiegłego roku kupiłam lustrzankę. Od tego momentu zaczęłam się tym interesować.


Wciąż staram się udoskonalać moje pasje, chociaż z racji, że mieszkam na wsi mam to utrudnione. Do zeszłego roku chodziłam na tańce. Uczęszczałam też na gitarę, pianino, zajęcia plastyczne i śpiew. Dobrze mieć pasje, bo wzbogacają życie.


3 komentarze:

 1. Pięknie rysujesz. :) też rysowalam, nawet poszłam do liceum na profil artystyczny. Zrezygnowalam jednak lo roku na rzecz biol-chema, do tej pory nie wiem czy dobrze.

  Wiersz, jak na tak młoda osobke też jest piękny. Ja zaś pisałam opowiadania, ale nigdy nie wychodziłam z nimi do ludzi. Jak piszesz-bałam się. Dobrze, ze masz tyle zainteresowań, to bardzo ubogaca. Trzymam kciuki za Twoje pasje! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale cudowne *.* Brak mi słów... przepiękne <3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Rysunki cudne *.* A wiersz....masz niesamowity talent, wspaniały!

  OdpowiedzUsuń