7 lutego 2015

Jak być szczęśliwym? :)

 "Ze szczęściem cza­sami by­wa tak jak z oku­lara­mi, szu­ka się ich, a one siedzą na nosie."

Cześć wszystkim,
Po długiej nieobecności, za co serdecznie przepraszam, będzie post o tematyce psychologicznej. Każdy człowiek ma główny cel w życiu jakim jest bycie szczęśliwym. By to osiągnąć, wyznacza sobie kilka mniejszych, które mają za zadanie mu w tym pomóc. Nie każdy  jednak obiera sobie dobre cele. Jest kilka zasad i sposobów na to, by być szczęśliwym. Wydaje mi się jednak, że to sprawa indywidualna każdego z nas. Niektórych cieszy spacer ze znajomymi, innych dobra książka przeczytana w samotności. Każdy jest inny i każdy powinien mieć swoje cele, do których na prawdę chce dążyć. Jednak trzeba również przyznać, że część z nich pokrywa się. Ogólnie są podobne, szczegółowo różne. Poniżej przedstawię Wam 10 kroków, które ja uważam za dobre, jeżeli chcemy być szczęśliwi.


1. Walcz o to, co kochasz. 
Chociażby wszyscy mówili, że to nie ma sensu, że nie jest warto dążyć do tego. Jeżeli Ty jesteś pewien, że chcesz to zrobić, że jednak w Twoich oczach ma to sens. Walcz. Postaw na swoim i udowodnij sobie i innym, że nie mieli racji.

2. Dbaj o ciało. 
Zapisz sie na fitness, siłownię, taniec. Jest tyle możliwości by być w ruchu. Jeżeli nie możesz uczęszczać na zajęcia to ćwicz w domu. Zrób wszystko by utrzymać ciało w dobrej kondycji. Zacznij biegać. Wkręć w to znajomych! Żyjcie aktywnie razem.

3. Dbaj o umysł. 
Nie wystarczy ćwiczyć fizycznie by czuć się dobrze. Jedno i drugie świetnie się jednak wiążą. Joga, długie spacery, podczas których możesz ukoić swoją duszę. Dzięki temu "upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu". Zacznij tez medytować.  Jeżeli nie jesteś w stanie uporać się ze swoimi problemami to zapisz się do psychologa -to nie wstyd! 

4. Nie okłamuj siebie.
Czasami wydaje nam się że lepiej trwać w kłamstwie, w wytworzonej przez samego siebie iluzji. Ale gdy ten stworzony obraz pęka i ukazuje się smutna rzeczywistość może być gorzej. Po co żyć w złudzeniu? Lepiej trzeźwo patrzeć na świat, wbrew pozorom będzie łatwiej. Doznamy mniej rozczarowań albo będą przynajmniej trochę mniej bolesne. 

5. Miej dobre relacje z ludźmi. 
Wiele osób boi się zranienia. Jest to zrozumiałe. Każdy człowiek może mieć na nas destrukcyjny wpływ. Trzeba jednak zauważyć że żyjemy wśród ludzi. Nie patrz na wszystkich przez jeden pryzmat, osoby fałszywej, w każdym przypadku chcącej dla nas źle. Naucz się ufać, ale bądź ostrożny i nie rzucaj się ślepo jak ćma. 

6. Chwytaj dzień.
Każdego dnia budź się z uśmiechem na twarzy. Strzeż sie rutyny, urozmaicaj swoje dni. Nawet odrobinkę. Wypij inny smak herbaty niż zwykle, zrób coś czego zwykle nie robisz. Odważ się wprowadzać małe zmiany. Codziennie dokładaj puzzel to swojej życiowej układanki.

7. Pozwól sobie żyć.
Popełniaj błędy, świadomie decyduj o swoim życiu. KAŻDY MOŻE PRZEŻYĆ ŻYCIE ZA CIEBIE ALE NIKT ZA CIEBIE NIE UMRZE. Pamiętaj. Dobrze jest patrzeć na wszystko z kilku perspektyw. Proś innych o rady, kiedy zdobędziesz już kilka wersji rozwiązania problemu, będziesz mogła je połączyć w jedno i wybrać dla siebie najlepsze.

8. Spełniaj marzenia.
Zrób to teraz, bo kiedyś będziesz żałować, że ich nie spełniłeś. Nigdy nie wiadomo, czy za kilka lat będziesz w stanie zrobić to, czy tamto.  Warto jest ustawiać sobie małe cele i spełniać je. Będziesz czuć szczęście, z każdym spełnieniem marzenia. 

9. Ryzykuj. 
W życiu warto jest podejmować ryzyko, próbować nowych rzeczy. To dzięki nim jesteśmy w stanie poznać życie, doświadczyć czegoś nowego, upaść i podnieść się ze zdwojoną siłą.
"Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie"

10. Każego dnia mów...
... innym kocham, przepraszam, dziękuję. Trakruj tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Nie żyw nienawiści, przebaczaj, raduj się, celebruj każdy dzień. Dziękuj Bogu, że żyjesz. Przeczytaj koniecznie "Bóg nigdy nie mruga" i ciesz się życiem! :D


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz