21 kwietnia 2015

Zanim umrzesz upewnij się, że żyłeś.


"Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać. Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna świecić. Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać. Właśnie dlatego boję się, kiedy mówisz, że mnie kochasz." 

~William Shakespeare


Wyciągnij rękę przed siebie i otwórz oczy. Otwórz oczy na to, co jest przed Tobą.
Otwórz serce na ból i krzywdę innych ludzi. Patrz w przód ale nigdy się nie odwracaj. Zatrzymaj się by pomóc sobie, innym ale nigdy nie cofaj się w tył. Musimy nauczyć się żyć chwilą- nie wybiegając w przyszłość, nie cierpieć z powodu niespełnionych, nierealnych planów,  nie płakać przez przeszłość, która już dawno powinna być zamknięta i żyć w nas tylko w postaci wspomnień- NIE ŻALU.  Czemu jest w Tobie tyle sprzeczności? Dlaczego wciąż mówisz ze małe jest piękne, skoro radujesz się tylko na widok dużych rzeczy? Dlaczego mówisz, że kochasz, jeżeli nie jesteś w stanie poświęcić się, ani okazać troski, zrozumienia? Dlaczego mówisz, że czytasz, skoro tylko oglądasz obrazki? Dlaczego mówisz, że żyjesz, skoro latasz po ziemi nie stąpając po niej ani razu? Dlaczego?
Czy potrafisz zaufać samemu sobie? Bezgranicznie? Zastanów się, czy jeżeli ktoś kazałby Twojej duszy poprowadzić Twoje ciało, mające zawiązane oczy- odczuwałbyś strach? Szedłbyś pewnie czy zatrzymywał się co chwila kalkulując, czy nic Ci się nie stanie. Potrafisz oddać się sobie i swoim umiejętnościom?
  Siedzisz teraz przed komputerem. Bezsensownie wpatrujesz się w ekran, zabijając czas, którego wbrew pozorom nie masz aż tak dużo, jak Ci się wydaje. Tak, ja też tak robię. Ludzka skłonność do robienia samemu sobie i innym na złość, do popełniania świadomych błędów. Po co grasz w gry, skoro to właśnie w grze zwanej Życiem, masz mieć najwięcej osiągnięć? Pobiegaj i zdobądź "nagrodę za wytrzymałość fizyczną godną podziwu", spędź dzień bez komputera i telefonu, otrzymasz odznakę "Zdeterminowanego w boju rycerza". Czy to nie lepsze? Każda ocena, jaką otrzymujesz. Czy to w szkole, czy podwyżka w pracy to poziomy. Im wyższa ocena tym wyższa nota za dany poziom. Czy cieszysz się, gdy grając w grę musisz powtarzać, któryś z levelów? No raczej nie. A cieszysz się gdy dostaniesz 2 i musisz ją poprawiać? Czy widzisz zależność? Zdecyduj jak przejdziesz swoją życiową grę, ale pamiętaj; w niej nie ma nieskończonej ilości żyć i przycisku 'restart game', a w każdym 'forever' jest 'over.


6 komentarzy:

 1. No cóż mogę powiedzieć? Jest to jeden z najlepszych postów na tym blogu <3 Daje mocno do myślenia, naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny post! :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Twój post na prawdę mi się spodobał. Przejrzałam dziś chyba z 50 blogów i ty należysz do tych trzech, które z tych kilkudziesięciu trafiły w mój gust.
  Lubię takie posty życiowe. Oczywiście obserwuję i będę zaglądała częściej.
  Zabieram się za starsze notki! :)

  http://szyszunia-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję batdzo, jestem zmotywowani do pisania postów tego typu częściej ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudownie napisane! <3

  W wolnej chwili zapraszam do mnie:
  ✿Jully-Blog✿ [KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 6. Cytat genialny, zapamiętam go sobie, ale wpis równie dobry. Rzadko trafiam na wpisy na takim poziomie. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń